ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس سوءاستفاده می نماید

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان به نقل از فیوچریسم، به تازگی هزاران نفر امضای نامه ای از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می خواهند تا از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس به نفع خود سو استفاده نکند.

ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس سوءاستفاده می نماید

این نامه در واکنش به ویدئوی Make Space Great Again است که کمپین انتخابات ریاست جمهوری ترامپ آن را منتشر کرد. در این ویدئو بخش هایی از عملیات پرتاب کپسول کرو دارگون اسپیس ایکس همراه 2 فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی وجود دارد.

البته این ویدئو به دلیل نقض قوانین حق امتیاز و استفاده از محتوای ناسا از توئیتر و شبکه های اجتماعی دیگر حذف شد زیرا ناسا خاطرنشان کرد قوانین تبلیغاتی این سازمان درباره شیوه نشان دادن فضانوردان در رسانه ها را شکسته است. اما دلیل واقعی حذف آن معین نیست.

اریک برگر یکی از دبیران وب سایت آرس تکنیکا با انتشار لینک این نامه در توئیتر نوشت: افراد زیادی در ناسا و اسپیس ایکس از این ویدئو تبلیغاتی آزرده شده اند.

این ویدئو در سوم ژوئن ساخته شد و در آن تلمیح شده که اعتبار شروع دوباره فرایند ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا فقط به دولت ترامپ تعلق دارد.

اما در نامه مذکور آمده است: این تلمیح نادرست است. برنامه خدمه تجاری ناسا از دوران ریاست جمهوری اوباما و در سال 2011 میلادی شروع شده است. هرگونه تلمیحی که نشان دهد یک فرد مسئول عملیات پرتاب فضانوردان به فضا (با همکاری ناسا و اسپیس ایکس) است، بی احترامی به محققانی به حساب می آید به موفقیت آن یاری نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس سوءاستفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از دستاوردهای ناسا و اسپیس ایکس سوءاستفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید