خبرنگاران 50 نجاتگر قزوین پیروز به کسب گواهینامه ایثار شدند

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، قزوین - خبرنگاران - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در سال های اخیر 50 نجاتگر مرد و زن استان پیروز به کسب گواهینامه ایثار شدند که بالاترین درجه امدادی در هلال احمر است.

خبرنگاران 50 نجاتگر قزوین پیروز به کسب گواهینامه ایثار شدند

حسن آصفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ حرفه گرگان اضافه نمود: جمعیت هلال احمر از سال 90 به منظور سازماندهی هر چه بهتر نیروها درجه بندی امدادگران و نجاتگران را در دستور کار خود قرار داد.

وی اضافه نمود: این درجه بندی بر اساس شاخص های مختلفی همچون سنوات خدمتی افراد، گذراندن دوره های آموزشی، حضور در فعالیت های عملیاتی، مشارکت فعال در برنامه ها، حضور در رقابت های امداد و نجات استانی و کشوری و ... انجام می گردد.

آصفی اضافه نمود: درجه بندی های افراد در جمعیت هلال احمر به ترتیب امدادگر سوم، امدادگر دوم و امدادگر اول است و پس از آن با حضور در دوره های آموزشی مختلف و فراگیری مطالب تخصصی و آنالیز مستندات در کمیته استانی به ترتیب به درجات نجاتگر سومی، نجاتگر دومی و نجاتگر یکمی نائل می شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اعلام نمود: از این مرحله به بعد آنالیز درجات به صورت کشوری انجام می گردد که پس از طی مدت زمان حداقل یک سال، کسب امتیاز لازم و بهره مندی از دوره های آموزشی مختلف و با انجام آزمون های عملی و آمادگی جسمانی به درجه ایثار می رسند که بالاترین درجه در جمعیت هلال احمر است.

وی اضافه نمود: در امسال 26 نجاتگر را به هشتمین دوره آزمون کسب درجه ایثار ویژه نجاتگران سراسر کشور در استان اراک اعزام کردیم که از این تعداد 6 نفر به درجه ایثار نایل آمدند و 2 نفر نیز به صورت مشروط پذیرفته شدند.

این مسوول با اشاره به مواد آزمون کسب درجه ایثار، گفت: این آزمون شامل 2 بخش آمادگی جسمانی و فعالیت های تخصصی و مهارتی امدادگران است و نجاتگران باید در موادی چون امداد و نجات در سیلاب، آوار، کوهستان و جاده با هم رقابت نمایند.

بیش از یک هزار و 300 امدادگر در 15 پایگاه های امداد و نجات استان فعالیت دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 50 نجاتگر قزوین پیروز به کسب گواهینامه ایثار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 50 نجاتگر قزوین پیروز به کسب گواهینامه ایثار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید