عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از باب المندب

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، آنالیز اطلاعات مؤسسات رهگیری خطوط کشتیرانی حاکی از آن است که نفتکش فاکسون حامل فرآورده های نفتی صادراتی ایرانی ساعاتی پیش از تنگه باب المندب به مقصد آمریکای لاتین عبور کرد.

عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از باب المندب

پس از فورچون، پتونیا و فارست، این چهارمین نفتکش حامل بنزین یا گازوئیل ایران است که بنا به ادعای رسانه های غربی به سمت آمریکای لاتین و به احتمال زیاد ونزوئلا در حرکت است.

به گزارش فارس، مقامات رسمی ایران هنوز خبر حمل این محموله های سوخت به سوی ونزوئلا را تایید یا تکذیب ننموده اند. با این حال رسانه ها و مقامات غربی مدعی هستند پنج نفتکش ایرانی حامل فرآورده های نفتی به سوی ونزوئلا در حرکت است. آن ها همزمان ادعا می نمایند محموله های عظیم طلا توسط برخی خطوط هوایی ایرانی از ونزوئلا به ایران حمل شده است. برخی تحلیلگران می گویند این محموله های طلا در واقع بهای سوختی است که قرار است به ونزوئلا تحویل داده گردد.

پنجمین نفتکش یعنی نفتکش کلاول، هم طی روز های گذشته از کانال سوئز عبور نموده و در حال رفتن به سمت عبور از باب المندب و رسیدن به آمریکای لاتین است.

نکته حائز اهمیت این است که هیچ یک از این نفتکش ها برخلاف رویه های متداول صادرات نفت و فرآورده های نفتی در شرایط تحریم، سامانه های مکان یابی خود را خاموش ننموده اند.

منبع: فرارو

به "عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از باب المندب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور چهارمین نفتکش حامل بنزین ایران از باب المندب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید