نرخ بیت کوین 27 درصد در نیمه اول 2020 افزایش یافت

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، ارزش بیت کوین در نیمه اول سال جاری میلادی بیش از 27 درصد در بحبوحه عملکرد متوسط فلزات گرانبهایی چون طلا، نقره و پلاتین افزایش یافت.

نرخ بیت کوین 27 درصد در نیمه اول 2020 افزایش یافت

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان به نقل از تسنیم، کوین دسک نوشت: بیت کوین درخشندگی خود را در نیمه اول 2020 نشان داد و ارزش آن بیش از 27 درصد در بحبوحه عملکرد متوسط فلزات گرانبهایی چون طلا، نقره و پلاتین افزایش یافت.

با اینکه طلا توانست 15 درصد در نیمه اول 2020 رشد داشته باشد و اواخر ژوئن به بالاترین حد طی 8 سال گذشته برسد، ولی عملکردی ضعیف تر از بیت کوین نشان داد. نقره و پلاتین هر دو نیمه اول 2020 را با رشد منفی به خاتمه رساندند.

با توجه به افزایش ارتباط بین ارزهای مجازی با بازارهای سهام، تحلیلگران هیچ شکی در مورد عملکرد قدرتمند بیت کوین نداشتند.

چرا سود بیت کوین را با طلا و سایر فلزات گرانبها مقایسه می کنند؟ طلا آرمانی ترین سرمایه بیت کوین است. طلا هم مانند بیت کوین یک کالای نادر است که ارزش آن کاملاً از ارزش افزوده آن ناشی می شود.

ولی سرمایه گذاران بیت کوین برخلاف طلا بی ثباتی های شدیدتری را تجربه کرده اند. نقره و پلاتین در نیمه اول 2020 بی ثبات تر از طلا بوده اند.

بیت کوین و طلا بر اساس عملکردشان طی 6 ماه گذشته بیشتر سرمایه هایی مکمل یکدیگر بوده اند تا رقیب. طبق گفته دیوید لیفتچیتز، از تاجران شرکت تجارت ارز مجازی اکسو آلفا، با توجه به بی ثباتی تاریخی بیت کوین، نگه داشتن همزمان طلای فیزیکی و دیجیتال امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در یکی از آنها به وجود می آورد.

  • آیا تراکنش های رایگان و بدون کارمزد در بیت کوین امکان پذیر است؟
منبع: همشهری آنلاین

به "نرخ بیت کوین 27 درصد در نیمه اول 2020 افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیت کوین 27 درصد در نیمه اول 2020 افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید