اعتصاب ده ها هزار نفری کارگران در آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری مالی

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، امروز قرار است ده ها هزار کارگر در اعتراض به نژادپرستی سیستماتیک و نابرابری مالی، در بیش از 20 شهر آمریکا دست از کار بکشند.

اعتصاب ده ها هزار نفری کارگران در آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری مالی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حرفه گرگان، سازمان دهندگان اعتصاب ملی کارگران می گویند ده ها هزار نفر قرار است امروز دوشنبه در بیش از بیست شهر آمریکا در اعتراض به نژادپرستی سیستماتیک و نابرابری مالی که در دوران همه گیری کرونا تشدید شده، دست از کار بکشند.

این حرکت اعتصاب برای زندگی سیاه پوستان نام گذاری شده و اتحادیه های کارگری همراه سازمان های عدالت اجتماعی و نژادی از نیویورک تا لس آنجلس قرار است در یک سری اقدامات برنامه ریزی شده شرکت نمایند. سازمان دهندگان این اعتصاب گفته اند که از آن جا که توقف کار در کل روز ممکن نیست، شرکت نمایندگان در ساعت ناهار تجمع خواهند کرد یا دقایقی را در بزرگداشت جان سیاه پوستان از دست رفته بر اثر خشونت پلیس، سکوت خواهند کرد.

اش-لی هندرسون یکی از سازمان دهندگان و عضو ائتلافی که در کنار بیش از 150 سازمان دیگر جنبش زندگی سیاه پوستان با ارزش است را تشکیل می دهند، گفت: ما کشوری را می سازیم که در آن زندگی سیاه پوستان در هر جنبه اجتماع با ارزش است-از جمله در محل کار.

در میان اعتصاب نمایندگان، کارگران ضروری مثل کارمندان خانه های سالمندان، نگهبانها، پیک ها، کارکنان غذاخوری ها و فرودگاه ها هم حضور خواهند داشت.

اعتصاب نمایندگان خواهان اقدام سریع شرکت ها و دولت برای مقابله با نژاد پرستی سیتماتیک و نابرابری مالی که مانع فعالیت و پیشرفت شغلی بسیاری از سیاه پوستان و لاتین تبارها می گردد، خواهند شد.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، شرکت نمایندگان در اعتصاب از سران شرکت ها و مقامات منتخب دولت خواهند خواست که از قدرت اجرایی و قانون گذاری خود برای تضمین این مسئله استفاده نمایند که مردم از همه نژادها می توانند پیشرفت نمایند. این تقاضا شامل افزایش حقوق و اجازه دادن به کارگرها برای تشکیل اتحادیه به منظور باز شدن دستشان برای مذاکره بهتر در مورد مراقبت های بهداشتی، مرخصی و حمایت از بچه هایشان خواهد بود.

در منهتن قرار است کارگران بیرون هتل بین المللی ترامپ تجمع نمایند و خواهان تایید و امضای قانون حمایت از کارگران، HEROES، از سوی ترامپ شوند. همچنین قرار است چاک شومر، سناتور دموکرات هم در تجمع کارگران حاضر گردد.

بسیاری از شهرهای آمریکا از 25 ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه جورج فلوید به دست پلیس صحنه اعتراض بوده اند. در روزهای اخیر بخصوص شهر پورتلند در ایالت اورگن شاهد اعتراضات بوده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعتصاب ده ها هزار نفری کارگران در آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب ده ها هزار نفری کارگران در آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید