نیویورک تایمز خبرداد؛ از هر 5 آمریکایی یک نفر شغل خود را از دست خواهد داد!

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، خبرنگاران: روزنامه های امروز دنیا، آدینه شانزدهم خرداد، درعناوین اصلی خود نرخ بیکاری آمریکا و قیمت یورو را مورد توجه قرار داده اند.

نیویورک تایمز خبرداد؛ از هر 5 آمریکایی یک نفر شغل خود را از دست خواهد داد!

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان گزیده ای از این مطالب را مرور می نماید:

بلومبرگ

بلومبرگ در گزارش اصلی خود به شرایط یورو پرداخته است و می نویسد: یورو پس از افزایش قیمت هشت روزه دچار لغزش شد. این طولانی ترین مدت زمان صعود ارزش یورو پس از سال 2011 بود. چندی پیش، ارزش یورو به بالاترین مقدار خود در سه ماهه اخیر و به رقم 1.1384 دلار رسیده بود. این مقدار 4/5 درصد بالاتر از قیمت یورو در تاریخ 25 ماه می بود.بلومبرگ در ادامه مینویسد: پس از آن که بانک مرکزی اروپا از افزایش خرید اوراق بهادار برای مقابله با اثرات مالی ویروس کرونا اطلاع داد، قیمت یورو افزایش پیدا کرد. بلومبرگ در گزارشی دیگر به شرایط قیمت مسکن در بریتانیا پرداخته و نوشت: اقتصاد آلمان از رکود مالی حاصل از کرونا عبور نموده است و دوباره در حال رشد است. با این حال پیش بینی می گردد که میزان فراوری 1/7 درصد کاهش یابد.

  • رویترز:رویترز در گزارش اصلی خود اعتراضات آمریکا را پوشش داده است و می نویسد: صدها نفر در مینیاپولیس یاد جورج فلوید را گرامی داشتند. کشیش ال شارپتون در این مراسم گفت: سرنوشت فلوید نماد تجربه ای همگانی برای آمریکایی های آفریقایی تبار است.
  • رویترز در گزارشی دیگر نوشت: نرخ بیکاری در آمریکا احتمالا به مرز 20% می رسد. این یک رکورد جدید بعد از جنگ جهانی دوم است که ابعاد صدمات وحشتناک بحران کرونا را افشا می نماید.
  • رویترز در گزارشی دیگر به شرایط رسانه های هنگ کنگ پرداخته است و می نویسد: رسانه های آزاد هنگ کنگ از اینکه قانون امنیت ملی چین آن ها را به سکوت وادار کند هراس دارند.

فایننشال تایمز

  • فایننشال تایمز در گزارش اصلی خود شرایط سهام اروپا را آنالیز نموده است و می نویسد: پس از آن که سرمایه داران از محرک های مالی بانک مرکزی اروپا استقبال کردند، ارزش سهام های اروپایی افزایش یافت.
  • فایننشال تایمز در گزارشی دیگر می نویسد: سرمایه گذاران باید برای بازگشت تورم آماده باشند.
  • قیمت نفت برنت نیز پس از توافق اوپک برای مذاکره درباره تمدید زمان کاهش فراوری نفت، افزایش یافت.

نیویورک تایمز

  • نیویورک تایمز در صفحه اول خود به تظاهرات امریکا پرداخته است و می نویسد: هزاران تظاهرنماینده در دهمین شب از اعتراضات برای یادبود جورج فلوید در سرتاسر آمریکا به خیابان آمدند. میزان خشونت و قوانین منع تردد کاهش پیدا نموده است، اما فشار برای ایجاد تغییر همچنان ادامه دارد.
  • نیویورک تایمز در گزارشی با عنوان نرخ بیکاری در آمریکا به 20% نزدیک می گردد نوشت: پیش بینی می گردد از هر پنج آمریکایی، یک نفر شغل خود را از دست بدهند. این نرخ بیکاری، منعکس نماینده نابرابری های عمیق اجتماعی است.

گاردین

  • گاردین در صفحه اول خود به ناآرامی های اخیر امریکا پرداخته است و می نویسد: گروه های مدنی حقوق بشر به دلیل استفاده از گاز اشک آور در بیرون از کاخ سفید، از ترامپ شکایت می نمایند.
  • گاردین در گزارشی دیگر نوشت: بریتیش ایرویز در حال آنالیز اقدامات قانونی در برابر قرنطینهغیرمنطقی و نامتناسبی است که قرار است طی هفته های آینده اجرا گردد.

مترجم: گیسو جعفری

منبع: اقتصادنیوز

به "نیویورک تایمز خبرداد؛ از هر 5 آمریکایی یک نفر شغل خود را از دست خواهد داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز خبرداد؛ از هر 5 آمریکایی یک نفر شغل خود را از دست خواهد داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید