ثبت نام 8 میلیون دانش آموز در شبکه شاد

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، وزیر آموزش و پرورش از ثبت نام 8 میلیون نفر، تشکیل 1،5 میلیون گروه درسی و 510 هزار کلاس درس، تبادل 150 میلیون پیغام طی سه روز گذشته و بارگذاری60 میلیون فایل در شبکه آموزشی دانش آموزان اطلاع داد.

ثبت نام 8 میلیون دانش آموز در شبکه شاد

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، محسن حاجی میرزایی در برنامه خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با اشاره به راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران و دنیا با بزرگترین وقفه آموزشی روبرو شدیم که رئیس جمهور، آموزش و پرورش و خانواده ها نگران این موضوع بودند که خوشبختانه با همراهی صداوسیما و پخش برنامه های آموزشی دانش آموزان از شبکه های آموزش و چهار و حضور فعال معلمان در فضای مجازی توانستیم تا حدی این نگرانی ها را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در فضای مجازی احتیاج به یک فضای امن و اختصاصی و مدیریت خودش را داشت، گفت: در این مدت طراحی برنامه اختصاصی آموزش و پرورش را انجام دادیم که این برنامه قابلیت های متعددی دارد و می توانیم از آن برای آموزش دانش آموزان در این شرایط استفاده کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه شبکه آموزشی دانش آموزان از نیمه شعبان ثبت نام های خودش را در دوره ابتدایی شروع نموده است، در خصوص بعضی آمارهایی که در این شبکه ثبت شده است، گفت: تا به امروز 8میلیون نفر در این شبکه ثبت نام نموده اند که 6میلیون 200هزار نفر آن دانش آموزان بوده اند، 1.5 میلیون گروه درسی و 510هزار کلاس درس تشکیل شده است، طی سه روز گذشته 150میلیون پیغام در این شبکه تبادل و 60میلیون فایل بارگذاری شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ممکن است بعضی دانش آموزان تحت پوشش این شبکه قرار نگیرند، گفت: آموزش به وسیله صداوسیما ادامه خواهد داشت و تیم های فنی نیز دایما در حال رصد شبکه شاد هستند تا این شبکه بدون هیچ وقفه ای کار کند چرا که تعهد تیم فنی این بوده است تا بارگذاری فایل در این شبکه از سرعت پیغام رسان های خارجی هم بیشتر باشد.

وی ادامه داد: در کنار همه تهدیدهای کرونا اما خانواده ها درگیر آموزش دانش آموزان شده اند که اتفاق مثبتی است و امیدواریم این کار در آینده ادامه داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی در انتها و در پاسخ به این سوال که آیا آسیب و تهدیدی دانش آموزان را در این فضا تهدید می نماید، گفت: مهمترین خط قرمز ما این بوده که در این فضا آسیبی به دانش آموزان نرسد و به همین علت شبکه اختصاصی آموزشی دانش آموزان را تاسیس کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثبت نام 8 میلیون دانش آموز در شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 8 میلیون دانش آموز در شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید