خبرنگاران تندباد مانه و سملقان خراسان شمالی را در نوردید

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، بجنورد- خبرنگاران- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد با سرعت بیش از 76 کیلومتر بر ساعت نخستین ساعات بامداد روز سه شنبه شهرستان مانه و سملقان در غرب این استان را درنوردید.

خبرنگاران تندباد مانه و سملقان خراسان شمالی را در نوردید

هادی شیرازی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ حرفه گرگان سرعت وزش باد در شهرستان مرزی را ز و جرگلان را 43 کیلومتر و دیگر شهرستان های استان را نیز 36 کیلومتر بر ساعت دانست و گفت: وزش باد شدید در برخی مناطق استان تا صبح امروز ادامه داشت.

هنوز گزارشی از میزان خسارت وارده بر اثر وزش تندباد دریافت نشده است.

شیرازی یادآور شد: بر اساس گزارش این اداره کل، بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر دریافتی از ماهواره بیانگر ورود سامانه بارشی فعال باران و برف از اواخرامشب تا صبح پنجشنبه در استان است.

وی اضافه نمود: بر این اساس پیش بینی می شود دمای هوای استان تا فردا 15 درجه سانتی گراد کاهش یابد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: در 24 ساعت گذشته بارندگی های بسیار اندکی را در حد 1.1 میلیمتر در راز و 0.2 میلیمتر در صفی آباد اسفراین داشته ایم ولی شرایط بارش ها برای فردا بسیار خوب ارزیابی می شود.

خراسان شمالی در پاییز امسال 40 میلیمتر بارندگی داشت که این رقم نسبت به 97 میلیمتر بارندگی پاییز پارسال 57 درصد و در مقایسه با دوره آماری بلندمدت نیز 36 درصد کاهش داشته است.

میانگین بارش سالانه خراسان شمالی 240 میلیمتر است.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تندباد مانه و سملقان خراسان شمالی را در نوردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تندباد مانه و سملقان خراسان شمالی را در نوردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید