رابطه گوشی های هوشمند و تشدید سردرد

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، اگر تا به امروز می پنداشتید که استفاده طولانی مدت از گوشی های هوشمند باعث سردرد مزمن می شود، احتمالاً درست فکر کرده اید. نتایج تحقیقات جدید دانشمندان این فرضیه را تایید می کند.

رابطه گوشی های هوشمند و تشدید سردرد

به گزارش ، محققان با بررسی 400 نفر که از عارضه سردرد به دلایل میگرن، سردرد های تنشی و این قبیل بیماری ها رنج می بردند رابطه پررنگی بین استفاده از تلفن هوشمند و تشدید سردرد ها پیدا کردند. آن ها پس از پرسش از شرکت کنندگان درباره عادات استفاده از تلفن هوشمند، تاریخچه سردرد و دارو های مصرفی متوجه شدند افرادی که بیشتر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند تمایل بیشتری به مصرف دارو های مسکن دارند، اما در مقایسه با افرادی که کمتر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند، کمتر تحت تاثیر این دارو ها قرار می گیرند.

دکتر دیپتی ویبها، مسئول این گروه از محققان و استاد عصب شناسی علوم پزشکی موسسه All India در دهلی نو می گوید: روابط کشف شده در این بررسی این احتمال را تقویت می کند که استفاده از تلفن هوشمند می تواند محرک تشدید سردرد باشد و ممکن است مکانیسم های نامشخصی وجود داشته باشد که مطالعات آینده آن ها را برملا خواهند کرد.

اگرچه تحقیقات این گروه دانشمندان در مجله نورولوژی: آزمایش کلینیکال به چاپ رسیده و نتیجه نمی گیرد که گوشی هوشمند عامل سردرد ها باشد، با این حال به مجموعه تردید ها درباره آثار منفی گوشی های هوشمند روی سلامت انسان افزوده است.

شرکت کنندگان در یکی از مراکز درمانی هند به 2 گروه تقسیم شدند: افرادی که از تلفن همراه استفاده نمی کردند یا از تلفنی استفاده می کردند که تنها قابلیت برقراری تماس تلفنی داشت و گروه دوم افرادی بودند که با تلفن هوشمند کار می کردند. سپس شرکت کنندگان به پرسش هایی درباره شیوه استفاده از تلفن هوشمند و عارضه سردرد خود پاسخ دادند.

محققان پس از تحلیل پاسخ ها متوجه شدند 96 درصد از کاربران تلفن هوشمند نسبت به گروه دیگر (81 درصد) تمایل بیشتری به استفاده از دارو های مسکن نشان می دهند.

هیچ تفاوتی در توالی زمانی سردرد های 2 گروه، مدت زمان سردرد یا شدت آن ها مشاهده نشد.

اما با این که در آزمایش اخیر، کاربران گوشی هوشمند سخت تر و طی مدتی طولانی تر از سردرد رهایی یافتند، این تحقیق مشخص نکرد که آیا شدت سردرد ها به دلیل استفاده بیش از حد از تلفن همراه است یا خیر. مضاف بر این که این آزمایش رفتار های بعدی شرکت کنندگان را دنبال نکرد و در نتیجه تغییرات مربوط به تغییر در نحوه استفاده از گوشی های هوشمند بررسی نشد.

به گفته محققان، مطالعات بیشتری برای درک کامل تاثیرات استفاده از گوشی هوشمند بر سلامت ما نیاز است، اما واقعیت این است که نیاز بیشتر کاربران گوشی های هوشمند به قرص های مسکن و مصرف بیشتر آن ها طی یک ماه موضوعی است که به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

منبع: اعتماد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رابطه گوشی های هوشمند و تشدید سردرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه گوشی های هوشمند و تشدید سردرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید