سامانه مشارکت های مردمی باعث جلوگیری از موازی کاری است

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، خبرگزاری خبرنگاران- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: یکی از مهمترین کارکرد های سامانه مشارکت های مردمی جلوگیری از موازی کاری، فعالیت های جزیره ای و هم افزایی فعالیت ها است.

سامانه مشارکت های مردمی باعث جلوگیری از موازی کاری است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ حرفه گرگان، آقای علی غلامی ظهر امروز در مراسم رونمایی از سامانه مشارکت های مردمی در محل این معاونت برگزار گردید، اضافه کرد: اهمیت و صندلی مردم در کار ها امری بدیهی است و احتیاجی به تحلیل ندارد.

وی ادامه داد: مهمترین مزیت رقابتی جمهوری اسلامی ایران با نظام های سیاسی، مردم آن هستند، چون آن ها پای کار بوده اند و این موضوع باعث شده است تا نظیر آن ها در دنیا نباشد.

غلامی با اشاره به اینکه نهاد های مردمی دارای مزیت های رقابتی هستند که در ساختار های دولتی وجود ندارد، گفت: فراگیری، نفوذ، تنوع، اخلاص، قدرت و شناسایی از مهمترین ویژگی های رقابتی نهاد های مردمی در انجام هر فعالیتی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: در حکم ریاست قوه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده بود که مردمی بودن در همه عرصه های قوه ساری و جاری گردد؛ این بدان معنی است که در درجه اول رئیس قوه باشد، اما ملاقات های مردمی حداقل نگاه به این شاخص است.

وی توضیح داد: هر جایی که امکان آن وجود دارد باید بتوانیم امور را به مردم واگذار کنیم، زیرا آن ها بهتر از پس کار برمی آیند، مردم کار را از دل و جان انجام می دهند در حالی که در فعالیت ما محاسبه گری وجود دارد.

آقای غلامی با اشاره به اینکه در مباحث پساجرمی ما بازوی نهاد های مردمی هستیم، گفت: ساختار از لحاظ قانونی قدرتی به ما داده است که در صورت احتیاج و اعلام نهاد های مردمی می توانیم آن را فعال کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در سرانجام اسم کرد: بکارگیری سامانه مشارکت های مردمی به جای ایجاد ساختار های فیزیکی باعث می گردد تا امکان بروزرسانی مداوم آن وجود داشته باشد. بعلاوه یکی از مهم ترین کارکرد های سامانه جلوگیری از موازی کاری، فعالیت های جزیره ای و هم افزایی فعالیت هاست.

منبع: خبرگزاری آریا

به "سامانه مشارکت های مردمی باعث جلوگیری از موازی کاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه مشارکت های مردمی باعث جلوگیری از موازی کاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید