سنتکام: آمریکا علاقه ای به درگیری جدید در خاورمیانه ندارد

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، فرماندهی مرکزی آمریکا با اشاره به حادثه نفتکش ها در دریای عمان خاطرنشان کرد: ایالات متحده هیچ علاقه ای به درگیر شدن در یک منازعه جدید در خارومیانه ندارد.

سنتکام: آمریکا علاقه ای به درگیری جدید در خاورمیانه ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حرفه گرگان، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعلام نموده است: ایالات متحده هیچ علاقه ای به درگیری شدن در یک منازعه جدید در خاورمیانه ندارد. با این حال، ما از منافع خود دفاع می کنیم.

پیش از ظهر پنجشنبه دو نفتکش شامل نفتکش Front Altair که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر اتانول بارگیری نموده بود و نفتکش Kokuka Courageous که با پرچم پاناما از الجبیل عربستان به مقصد سنگاپور، محموله متانول حمل می کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه های غربی هدف حمله قرار گرفته اند.

اما آمریکا و عربستان سعودی طبق عادت خود مسئول این حادثه را ایران دانستند. مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در اظهاراتی قابل پیش بینی، ایران را مسئول حادثه انفجار دو فروند کشتی نفتکش در دریای عمان معرفی کرد.

عادل الجبیر وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجی نیز، ایران را مسئول حمله به دو نفتکش در دریای عمان معرفی نموده و گفته است که ریاض به همراه واشنگتن اتخاذ تدابیری را برای پاسخ به این اقدام ایران آنالیز می نمایند.

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل قاطعانه ادعای بی اساس آمریکا در ارتباط با حوادث 23 خرداد تانکرهای نفتکش را در دریای عمان رد و آن را با شدیدترین لحن ممکن محکوم کرد.

در بیانیه نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد که بامداد روز آدینه منتشر شد، آمده است: اظهارات فتنه جویانه نماینده آمریکا علیه ایران در جلسه 23 خرداد شورای امنیت سازمان ملل، نماد دیگری از عملیات روانی ایران هراسانه این کشور بود.

منبع: تسنیم

به "سنتکام: آمریکا علاقه ای به درگیری جدید در خاورمیانه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنتکام: آمریکا علاقه ای به درگیری جدید در خاورمیانه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید