سی ان ان درخواست مهم بایدن از پوتین را اظهار داشت

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، ایسنا نوشت:شبکه سی.ان.ان به نقل از سه منبع مطلع گزارش کرد، جو بایدن میخواهد هنگام ملاقات چند روز دیگرش با ولادیمیر پوتین به موضوع روابط دیپلماتیک آسیب دیده آمریکا-روسیه بپردازد و امید دارد که آنها بتوانند بعد از ماه ها غیبت سفرایشان در مرکز های دو کشور، مجددا به تبادل سفیر در مرکز هایشان بپردازند.

سی ان ان درخواست مهم بایدن از پوتین را اظهار داشت

به گزارش شبکه سی.ان.ان، حدود سه ماه پیش آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا بعد از آنکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ولادیمیر پوتین، همتای روس خود را قاتل خواند از واشنگتن فراخوانده شد و بعلاوه حدود دو ماه قبل هم جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه شهر مسکو را بعد از صحبت روسیه در مورد بازگشت او به واشنگتن برای رایزنی، شهر مسکو را ترک کرد.

در حالی که روابط دو کشور شدیدا آسیب دیده است، عدم حضور سفرای دو کشور در خاک یکدیگر کار را برای اجرای دیپلماسی اساسی حتی دشوارتر هم ساخته است.

به نوشته سی.ان.ان یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، سالیوان در هفته های آینده به مسکو بازخواهد گشت و این که آمریکا متعهد به مجاری باز ارتباط با دولت روسیه، هم به جهت پیشبرد منافع آمریکا و هم به جهت کاستن از ریسک محاسبات غلط بین کشورهای ما است.

کنت یاوویتز، سفیر بازنشسته آمریکا که سابقا در مسکو و در بلاروس و گرجستان خدمت نموده به سی.ان.ان گفت، مایل است پوتین و بایدن بر سر بازگشت سفرایشان به مرکز های مربوطه توافق نمایند و سطح شرایط در سفارتخانه های دو کشور به سطحی که قبل از همه تحریم ها وجود داشت برگردد.

مقام های آمریکایی به سی.ان.ان گفتند، ارسال سفرا به مرکز های طرف دیگر، برای حفظ و باز نگه داشتن مصاحبه در سطح کاری بین دو کشور لازم است و خود این امر هم همچنان که دولت بایدن در پی روابطی با ثبات و قبال پیش بینی با روسیه است امری محوری است. اما آنها بعلاوه تصدق کردند که باید اقدامات بیشتری برای ترمیم روابط دیپلماتیک آسیب دیده دو کشور با توجه به اینکه مجموع تعداد دیپلمات های آمریکایی در روسیه در پایین ترین میزانش در تاریخ مدرن است، صورت بگیرد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سی.ان.ان گفت: تصمیم دولت روسیه مبنی بر ممنوعیت حفظ کردن کارمندان روس یا کشورهای ثالث از سوی آمریکا و استخدام و بستن قرارداد با آنها از جانب واشنگتن تاثیری مستقیم بر صدها تن از کارمندان قردادی و دیگر کارکنان در شهرهای مسکو، ولادیوستوک و یکاترینبرگ خواهد داشت، همکارانی که خودشان را وقف کوشش برای پیشبرد روابط مثبت بین دو کشور نموده اند.

مقام ها گفتند: ممنوع کردن استخدام این افراد تاثیری شدید بر عملیات های ما، کارکنان به جای مانده ما و کلیت اجتماع هیات های دیپلماتیک ما خواهد گذاشت.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا اخیرا نمایندگان کنگره این کشور را از شرایط حضور دیپلماتیک آمریکا در روسیه آگاه کرد. منابع آگاه به این جلسات می گویند درک واضح آنها این است که شرایط موجود پایدار نیست.

مقام های آمریکایی به سی ان ان تصریح کردند، بیل برنز که قبلا در دولت جورج دبلیو بوش، سفیر آمریکا در روسیه و مدیر سیا است، از جمله افرادی است که دولت آمریکا به او به جهت تهیه یک برنامه مدیریت روابط آمریکا و روسیه اتکای شدید داشته است.

به نوشته سی.ان.ان دولت بایدن با برگزاری این نشست تمایلش را برای باز نگه داشته ارتباط با روسیه از بالا به پایین میفرستد.

منبع: خبرآنلاین

به "سی ان ان درخواست مهم بایدن از پوتین را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان درخواست مهم بایدن از پوتین را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید