آغاز دوباره لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان و به نقل از روابط عمومی باشگاه ماشین سازی تبریز، حسن آذرنیا با اشاره به مباحث مطرح شده درباره آغاز مجدد لیگ برتر فوتبال گفت: اکنون بیش از دوماه از آخرین بازی برگزار شده لیگ گذشته است و همه تیم ها بدون تمرین و بلاتکلیف مانده اند که تا به امروز این امر در تاریخ فوتبال ایران و جهان بی سابقه است.

آغاز دوباره لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی در ادامه اظهاراتش اضافه نمود: براساس اصول حرفه ای فوتبال وقتی بازی ها و تمرینات تیم ها بیش از دوماه تعطیل می گردد برای از سرگیری رقابت ها حداقل باید 6 هفته برای آماده سازی جسمانی و تاکتیکی مجدد تیم ها زمان صرف می شوند که چنین امری در شرایط فعلی و نزدیکی زمان آغاز فصل آینده عملاً امکان پذیر نیست.

آذرنیا با تاکید بر اینکه علاوه بر آمادگی جسمانی و تاکتیکی اعضای تیم باید از لحاظ روحی و روانی نیز آمادگی لازم کسب نمایند، افزود: برگزاری مسابقات باعث وارد آمدن فشار به بازیکنان و زمینه سازی برای مصدومیت آنان می گردد و علاوه بر این درصورت از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی قطعاً شاهد افت فنی تیم ها و کاهش کیفیت مسابقات خواهیم بود. واقعاً جای تعجب دارد که عده ای بدون ارزیابی شرایط موجود و در نظر دریافت تبعات غیر قابل جبران، خواهان برگزاری مسابقات هستند.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی اضافه نمود: وقتی کشورهای صاحب نام جهانی فوتبال مانند فرانسه، آرژانتین و هلند که فوتبال در آنها به عنوان صنعت و تجارت تعریف شده و تمامی اصول حرفه ای باشگاهداری از جمله آیتم های درآمدزایی همچون حق پخش و فروش بلیت و غیره… رعایت می گردد، با وجود ضرر اقتصادی فراوان تصمیم به نیمه تمام ماندن مسابقات گرفته اند، چگونه است در فوتبال ما که اساساً بحث درآمدزایی باشگاه ها موضوعیت ندارد، قصد برگزاری مسابقات در شرایط بحرانی کنونی را داریم؟

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا کسی می تواند مسئولیت تبعات این امر را بر عهده بگیرد؟ بیان نمود: وقتی هنوز شرایط برای امور عادی و الزامی جامعه مانند بازگشایی کامل مراکز آموزشی، خدماتی و حتی مطب های پزشکان متخصص فراهم نیست، چرا بعضی به برگزاری مسابقات فوتبال که صرفاً جنبه سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت برای مردم دارد، اصرار دارند؟

حسن آذرنیا با اشاره به دستورالعمل اخیر کمیته پزشکی فیفا درخصوص ممنوعیت برگزاری لیگ های فوتبال تا اطلاع ثانوی، بیان کرد: در جایی که عالی ترین ارگان تصمیم گیری فوتبال جهان از سرگیری مسابقات را ممنوع اعلام می نماید، چگونه افرادی در فوتبال ایران دنبال برگزاری مسابقات به هر قیمت هستند؟

سرپرست مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی درپایان اظهاراتش تاکید نمود: از سرگیری مسابقات لیگ برتر در شرایطی که هنوز از شیوع کرونا جلوگیری نشده، حتی بدون تماشاگر هم به هیچ عنوان قابل درک نیست و صرفاً جنبه پر کردن تقویم را دارد و فاقد کیفیت و ارزش رقابتی خواهد بود، امیدوارم متولیان امر با در نظر داشتن تمامی جوانب تصمیم مناسب را اتخاذ نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آغاز دوباره لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز دوباره لیگ برتر فوتبال حتی بدون تماشاگر قابل درک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید