طراحان عظیم ترین هک تاریخ اینترنت بازداشت شدند

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، مقام های آمریکایی می گویند طراحان عظیم ترین رخنه اطلاعاتی در تاریخ اینترنت را بازداشت نموده اند.

طراحان عظیم ترین هک تاریخ اینترنت بازداشت شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ حرفه گرگان به نقل از پایگاه خبری بی بی سی، در پرونده پیگیری عوامل عظیم ترین رخنه اطلاعاتی در تاریخ اینترنت دو شهروند ویتنامی و یک کانادایی در ارتباط با طراحی یک کلاهبرداری سایبری و سرقت بیش از یک میلیارد آدرس ایمیل متهم شناخته شده اند.

مقام های رسمی آمریکا می گویند این کلاهبرداری موضوع یکی از تحقیقات کنگره این کشور در سال 2011 است. این عملیات، عظیم ترین رخنه ای است که تا به امروز در فضای مجازی برای سرقت آدرس ایمیل و نام ها انجام شده است.

در کیفرخواست این پرونده، دو شهروند ویتنامی متهم شده اند که از سال 2009 تا 2012 دست کم هشت خدمات دهنده عظیم ایمیل را هک نموده اند و آدرس های ایمیل این سرویس دهنده ها را برای ارسال هرزنامه (اسپم) و طرح های بازاریابی دزدیده اند.

وزارت دادگستری آمریکا می گوید: این افراد از طریق سرقت آدرس های ایمیل و فروش آن برای بازاریابی کالاها و خدمات، دست کم دو میلیون دلار درآمد داشته اند.

ویت کوک نیگاین 28 ساله و جیانگ هوآنگ وو 25 ساله دو متهم این طرح سرقت اطلاعات و شهروند ویتنام هستند. دیوید مانوئل سانتوز دا سیلوا شهروند 33 ساله کانادایی نیز متهم است که برای پولشویی با این دو نفر همکاری نموده است.

لسلی کالدول معاون دادستان کل آمریکا گفته است: این عظیم ترین رخنه ای است که در طول تاریخ اینترنت در اطلاعات، نام ها و آدرس ایمیل ها رخ داده است و عملیات آن از ویتنام، هلند و کانادا اجرا می شد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "طراحان عظیم ترین هک تاریخ اینترنت بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحان عظیم ترین هک تاریخ اینترنت بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید