نانوفناوری ضدجعل، منتخب انجمن بین المللی امور ارزی در بخش نوآوری

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، انجمن بین المللی امور ارزی فناوری ضدجعل، شرکت نانوتک سکیوریتی را به عنوان فینالیست رقابت بهترین نوآوری های ارزی انتخاب کرد.

نانوفناوری ضدجعل، منتخب انجمن بین المللی امور ارزی در بخش نوآوری

به گزارش گروه فناوری وبلاگ حرفه گرگان، نانوتک سکیوریتی (Nanotech Security) که در حوزه توسعه فناور ضدجعل با یاری نانواپتیک پیشرو است، گفت که به عنوان فینالیست در رقابت بهترین نوآوری های ارزی توسط انجمن بین المللی امور ارزی شناخته شده است.

KolourOptik نام فناوری این شرکت بوده که نوعی تغییر رنگ در اثر چرخش محصول است. این فناوری توسط انجمن بین المللی امور ارزی انتخاب شده است. در این فناوری، با حرکت دادن محصول به زوایای مختلف، رنگ محصول تغییر می نماید. این شرکت با استفاده از فناوری KolourOptik™ خود امکان فراوری رنگ های سفید و سیاهی را فراهم می نماید که با فناوری های رایج قابل دست یابی نیست.

در این فناوری از ترکیب میکرو و نانوساختار ها استفاده شده تا در نهایت الگو هایی روی محصول (اسکناس) ایجاد گردد که ویژگی های امنیتی دارد.

این شرکت بیش از 20 میلیون دلار سرمایه گذاری نموده تا این پلتفورم انقلابی و انحصاری که با یاری فناوری نانو ایجاد شده برای استفاده در اسکناس ها آماده گردد. این فناوری در یک اتاق تمیز کلاس 100 و با استفاده از تجهیزات لیتوگرافی پرتوالکترونی پیچیده اعمال می گردد.

از دیگر مزایای این فناوری می توان به امکان ترکیب کردن رنگ های مختلف اشاره نمود. شرکت نانوتک می تواند این فناوری را روی سطوح مختلف نظیر فویل، نخ و نوار ایجاد کند.

KolourOptik یک فناوری انحصاری است که به صورت ویژه برای استفاده در اسکناس ها توسط دولت توسعه داده شده است. در این فناوری با استفاده از نانوساختار ها و ریزموج ها می توان ویژگی های امنیتی در اسکناس ها و اسناد رسمی را ایجاد نمود.

با این فناوری می توان رنگ کامل و عمیقی روی سطح ایجاد کرد و در نهایت، الگویی روی سطح به وجود آورد که جعل آن تقریبا غیرممکن است. ضخامت نهایی محصول کمتر از 5 میکرون است.

این شرکت در آوریل سال 2019 با رونمایی از دو محصول جدید خود به نام داینامیک پویتریت (Dynamic Portrait™) و لایولوگو (LiveLogo™) وارد بازار حفاظت از نام تجاری شد. این محصولات جدید، تصاویری با اطمینان بالا و قدرت تفکیکی فراتر از آنچه که با تجهیزات معمولی می توان به آن رسید، برای جلوگیری از جعل نام تجاری را ایجاد می نمایند. هدف انجمن بین المللی امور ارزی، همکاری مشترک با بخش های دولتی و خصوصی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نانوفناوری ضدجعل، منتخب انجمن بین المللی امور ارزی در بخش نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوفناوری ضدجعل، منتخب انجمن بین المللی امور ارزی در بخش نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید