نیروهای امنیتی افغانستان به حالت آماده باش درآمدند

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، اشرف غنی در واکنش به حملات امروز کابل و ننگرهار به نیروهای امنیتی افغانستان دستور داد تا از حالت دفاعی به تهاجمی تغییر شرایط دهند.

نیروهای امنیتی افغانستان به حالت آماده باش درآمدند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ حرفه گرگان، اشرف غنی در واکنش به حملات اخیر در ولایت های کابل، ننگرهار و لغمان به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دستور داد که از حالت دفاع فعال به حالت تهاجمی تغییر موضع دهند.

غنی امروز (سه شنبه، 23 اردیبهشت) در بیانیه ای گفت که طالبان خلاف خواسته های مکرر مردم و حکومت افغانستان و جامعه جهانی مبنی بر آتش بس و کاهش خشونت، حملات شان را شدیدتر کرده و به جنگ و افغان کشی ادامه داده است.

وی همچنین با اشاره به حملات امروز در ولایت های کابل و ننگرهار گفت که افغانستان بار دیگر شاهد حملات تروریستی گروه های طالبان و داعش بوده است.

غنی گفت که در نتیجه این حملات غیرنظامیان از جمله زنان و بچه ها و نظامیان کشته و زخمی شده اند.

وی تأکید کرد که به منظور جلوگیری و دفع حملات تروریستی بر مردم، نیروهای دولتی و تأسیسات عمومی، نیروهای دولتی باید از حالت دفاعی به حالت تهاجمی تغییر موضع دهند.

وی به این نیروها دستور داد که حملاتشان را بر گروه طالبان و سایر گروه های تروریستی از سر گیرند.

غنی همچنین در بخشی از صحبت های خود از طالبان خواست که از کشتن افغان ها به دستور بیگانگان دست بردارند و برای مبارزه با ویروس کرونا و استقرار صلح دایمی آتش بس کنند.

در دو حمله ای که امروز به بیمارستانی در کابل و یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار صورت گرفت، دست کم 40 نفر کشته و 84 نفر دیگر نیز زخمی شده اند. بیشتر کشته شدگان غیرنظامی هستند.

تا به امروز مسئولیت این دو حمله را شخص و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

این تصمیم در حالی از سوی دولت افغانستان اتخاذ شد که طی هفته های اخیر و علی رغم آغاز ماه مبارک رمضان و درخواست مقامات افغانستان و نهادهای بین المللی از طالبان برای کاهش خشونت و برقراری آتش بس، اما طالبان حملات خود را تشدید کرده اند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای امنیتی افغانستان به حالت آماده باش درآمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای امنیتی افغانستان به حالت آماده باش درآمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید