پیشگیری از خودکشی با هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، محققان استرالیایی با هدف پیش بینی دقیق تر احتمال خودکشی افراد، سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای این موضوع ارائه نموده اند.

پیشگیری از خودکشی با هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ حرفه گرگان به نقل از زد د ی نت، محققان استرالیایی با هدف پیش بینی دقیق تر احتمال خودکشی افراد، سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای این موضوع ارائه نموده اند.

در کوشش برای یاری به پزشکان برای پیشگیری از خودکشی های احتمالی در استرالیا، محققان دانشگاه Monash و Turning Point به همراه یک مرکز ملی ترک اعتیاد از هوش مصنوعی (AI) استفاده می نمایند تا چگونگی فیلتر و طبقه بندی داده های مربوط به افراد پرخطر را ارائه دهند.

به گفته محققان این پژوهش، ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی اطلاعات آمبولانس هایی که افراد آسیب دیده از خودکشی را جا به جا نموده اند، جمع آوری می نماید.

سیستم هوش مصنوعی شناسایی خودکشی، کار پردازش دو سوم داده های مورد احتیاج در این حوزه را انجام می دهد و آنالیز یک سوم داده های ضروری نیز توسط پزشکان و متخصصان انجام می گردد.

سوابق بالینی آمبولانس منبع مهمی برای یاری به اطلاع رسانی در خصوص اقدامات پیشگیری از خودکشی است زیرا آمبولانس ها اغلب نخستین نقطه تماس با یک بحران مرتبط با خودکشی هستند؛ خودکشی، شکل گیری ایده خودکشی و صدمه به خود بدون نیت خودکشی از دیگر مسائلی است که هوش مصنوعی درباره آن پژوهش می نماید.

طبق گفته محققان دانشگاه موناش، اجرای مدل یادگیری ماشین به طور بالقوه می تواند سرعت شناسایی افراد در خطر را به میزان زیادیافزایش دهد؛ این کار در حال حاضر توسط انسان هایی انجام می گردد که مجبورند هر پفراینده بالینی را به طور جداگانه تفسیر نمایند.

کارشناسان علمی باور دارند، اجرای مدل یادگیری ماشینی همچنین منجر به شناسایی به موقع و مقرون به صرفه و رمزگذاری داده های آمبولانس های مربوط به خودکشی می گردد.

دن لوبمن، مدیر Turning Point و استاد مطالعات بالینی دانشگاه موناش اضافه نمود: این پروژه به فرایند بحرانی خودکشی و نکات بالقوه برای اطلاع رسانی بهتر در خصوص سیاست ها و پاسخ های بهداشت عمومی یاری خواهد نمود؛ فناوری که ما در حال توسعه هستیم، فرصت هایی برای پذیرش در سطح بین المللی نیز ایجاد می نماید.

بودجه ای که دولت استرالیا برای این طرح اختصاص داده بالغ بر یک میلیون و 200 هزار دلار است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشگیری از خودکشی با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از خودکشی با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید