کشتار غیرنظامیان در حملات پهپادها ، هند اولویت اصلی سیاست خارجی پاکستان است

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان به نقل از روزنامه داون، نواز شریف نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی در اسلام آباد با اشاره به کوشش دولت برای توجه جامعه بین الملل به اثرات منفی حملات پهپادها گفت: پاکستان در پی گسترش همکاریهای تجاری، زیر ساخت ها و فرهنگی با شرکای اروپایی بوده، اما تاکید جامعه جهانی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به منظور مبارزه با تروریسم و نادیده دریافت کشتار غیرنظامیان اسلام آباد را نگران نموده است.

کشتار غیرنظامیان در حملات پهپادها ، هند اولویت اصلی سیاست خارجی پاکستان است

نخست وزیر پاکستان در ادامه داشتن روابط خوب اسلام آباد با کشورهای همسایه از جمله هند را بر پایه احترام متقابل خواند و آن را یکی از اولویت های اصلی سیاست خارجی خود خواند.

وی تاکید نمود: پاکستان و هند باید سازوکاری را برای گفتگوهای مشاوران امنیت ملی دو کشور با هدف مبارزه با تروریسم طراحی نمایند و اقدامات صمیمانه و سازنده نیازمند کاهش تنش ها در خط کنترل منطقه کشمیر و اجرای توافقنامه آتش بس هستند که در سال 2003 امضا شد.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی به اظهارات جیمز دابینز نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان درباره تشویق حامد کرزای برای امضای پیمان راهبردی واشنگتن و کابل از سوی هند پرداخت.

جیمز دابینز با اشاره به روابط خوب هند و افغانستان اعلام نمود که رئیس جمهوری افغانستان احترام زیادی را به هند می گذارد و به اظهارات مانموهان سینگ نخست وزیر هند برای امضای پیمان راهبردی گوش فرا می دهد.

کرزای پیش شرط امضای پیمان راهبردی با واشنگتن را انتها حملات به منازل مسکونی، برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه، ایجاد صلح و ثباتی پایدار در افغانستان و سپردن زندانیان گوانتانامو به دولت عنوان نموده است.

آمریکا نیز در واکنش به پیش شرط جدید حامد کرزای رئیس جمهوری افغانستان برای امضای پیمان راهبردی با واشنگتن، تدارکات نظامی، سوخت و خدمات حمایتی ارتش و پلیس افغانستان را قطع کرد، این در حالی است که سفارت آمریکا در کابل چنین گزارشی را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشتار غیرنظامیان در حملات پهپادها ، هند اولویت اصلی سیاست خارجی پاکستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتار غیرنظامیان در حملات پهپادها ، هند اولویت اصلی سیاست خارجی پاکستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید