کشتی استرالیایی باصدهامسافرکرونایی در اروگوئه لنگر انداخت

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، یک کشتی مسافربری استرالیایی با بیش از 100 سرنشینِ مبتلا به کروناویروس وارد بندر مونته ویدئو شده و برای توفق به مدت دو هفته در سواحل اروگوئه لنگر انداخت.

کشتی استرالیایی باصدهامسافرکرونایی در اروگوئه لنگر انداخت

به دنبال توافق بین دولت های اروگوئه و استرالیا، قرار است حدود 110 مسافر از کشتی گرِگ مورتیمر تخلیه شده و پس از عبور از یک راهروی ضدعفونی کننده به فرودگاه بین المللی مونته ویدئو منتقل شوند تا از آنجا با یک پرواز چارتر مجهز به تجهیزات پزشکی به ملبورن بروند.

دنیاگردان استرالیایی و نیوزیلندی از جمله افرادی که آزمایش کرونای آن ها منفی اعلام شده و سایر افرادی که ابتلای آن ها به این ویروس تایید شده با اتوبوس و با اسکورت پلیس مستقیماً و بدون ورود به ترمینال به باند فرودگاه وارد می شوند.

قرار بوده است این افراد در ساعات اولیه صبح امروز (شنبه) پرواز داشته باشند.

از 217 نفر مسافر و خدمه حاضر در این کشتی، تست کرونای 128 نفر مثبت اعلام شده است.

داخل هواپیما نیز ترتیب نشستن مسافران بر اساس نتایج تست های کرونایشان و سطح مراقبت های لازم برای هر بیمار خواهد بود.

این دنیاگردان در حال ماجراجویی در قاره جنوبگان، جزیره جورجیای جنوبی و جزیره فیل بودند که پس از اعلام قرنطینه و بسته شدن مرزهای آرژانتین و شیلی، نزدیک ترین کشورهای آمریکای جنوبی به آن ها سفرشان لغو شد.

در پی لغو این سفر، کشتی گرِگ مورتیمر مجبور شد در بندر مونته ویدئو لنگر بیندازد که نزدیک ترین بندری به آن ها محسوب می شد که هنوز تعطیل نشده بود.

این کشتی از تاریخ 27 مارس در دهانه ریو دلا پلاتا لنگر انداخته بود. از آن موقع تا به امروز هشت نفر با شرایط وخیم و در معرض خطر مرگ از این کشتی به بیمارستان های مونته ویدئو منتقل شده اند.

وزارت امور خارجه اروگوئه روز آدینه اظهار داشت این افراد در شرایط پایداری قرار داشته و سه استرالیایی که تحت معالجه بیمارستانی قرار گرفته اند مجاز به پرواز به ملبورن هستند، زیرا از نظر سلامت برای سفر در شرایط مناسبی قرار دارند.

از دیگر افرادی که تحت درمان بیمارستانی هستند، دو استرالیایی تحت مراقبت های شدید قرار داشته و یک عضو فیلیپینی از خدمه کشتی قرار است برای سپری کردن قرنطینه به کشتی بازگردد. دو نفر دیگر نیز یک دنیاگرد انگلیسی و یک خدمه فیلیپینی دیگر این کشتی هستند.

دولت اروگوئه اعلام نموده تمامی سرنشینان کشتی گرِگ مورتیمر را مبتلا به کووید-19 می داند، هرچند تست کرونای بعضی از آن ها منفی اعلام شده است. در طول عملیات انتقال این افراد نیز هیچ گونه تماس انسانی وجود نخواهد داشت.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، پس از تخلیه بعضی از سرنشینان، بیش از 80 عضو خدمه و حدود 20 اروپایی و آمریکایی در کشتی گرِگ مورتیمر باقی خواهند ماند. از میان این افراد، آن هایی که تست کرونایشان مثبت اعلام شده باید در قرنطینه باقی بمانند تا تست کرونایشان منفی گردد و سپس به وسیله سائوپائولو به خانه های خود بازگردند. هم چنین افرادی که پیش تر تست کرونایشان منفی اعلام شده بود، پس از دادن تست های دوباره مجاز به بازگشت به خانه هایشان هستند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "کشتی استرالیایی باصدهامسافرکرونایی در اروگوئه لنگر انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی استرالیایی باصدهامسافرکرونایی در اروگوئه لنگر انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید