اعداد و ارقام مالی در هفته اول اسفندماه 1398

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته اول اسفندماه 1398

420 میلیون نفر

بانک دنیای: بیش از 420 میلیون نفر از جمعیت دنیا برای تأمین برق مصرفی خود از پنل های خورشیدی غیرمتصل به شبکه توزیع سراسری استفاده می نمایند.

9 میلیون نفر

سازمان ملل متحد: بر اساس آخرین تحقیقات میدانی کارشناسان برنامه دنیای غذا (WFP) بیش از 9 میلیون نفر از مردم ونزوئلا برای تأمین غذا و سایر نیازهای اساسی خود با مسائل جدی دست وپنجه نرم می نمایند.

3.18 تریلیون دلار

سی ان بی سی: ارزش بازار شرکت های فعال در بازار سهام نیویورک در هفته ای که گذشت بر اثر تشدید نگرانی ها از پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا مجموعاً 3.18 تریلیون دلار کاهش یافت.

1800 دلار

سی ان بی سی: تحلیلگران شرکت خدمات اقتصادی و بانکداری گلدمن ساکس پیش بینی می نمایند که در صورت کشیده شدن بحران ویروس کرونا به سه ماهه دوم امسال میلادی، قیمت هر اونس طلا در بازارهای دنیای ظرف سه ماه آینده از مرز 1800 دلار عبور خواهد نمود.

120 میلیارد دلار هنگ کنگ

سی ان بی سی: دولت منطقه ویژه هنگ کنگ به منظور مهار اثرات اقتصادی نامطلوب شیوع ویروس کرونا و خروج از رکود اقتصادی ناشی از ناآرامی های چند ماه اخیر، یک بسته محرک اقتصادی به ارزش 120 میلیارد دلار هنگ کنگ (15.4 میلیارد دلار آمریکا) در نظر گرفته است.

16 درصد

بلومبرگ: در خاتمه هفته ای که گذشت قیمت هر بشکه نفت سبک تگزاس در بورس کالای نیویورک 16 درصد نسبت به روز خاتمهی هفته قبل از آن کاهش یافت که این رقم بیشترین کاهش هفتگی قیمت نفت سبک تگزاس در 12 سال اخیر محسوب می گردد.

180 میلیارد دلار

بلومبرگ: صندوق ثروت ملی نروژ -که ارزش دارایی های آن بیش از 1.1 تریلیون دلار برآورد می گردد- در سال 2019 به لطف رشد قابل قبول بازارهای اقتصادی دنیا 180 میلیارد دلار بازدهی داشته است که این رقم در تاریخ فعالیت این صندوق یک رکورد به شمار می رود.

42 درصد

بلومبرگ: ارزش سهام شرکت بیوتکنولوژی مدرنا (Moderna) که ادعا می نماید واکسنی را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کشف نموده است، طی یک هفته اخیر بیش از 42 درصد در بازار سهام نیویورک رشد داشته است.

50 دلار

اویل پرایس: در خاتمه معاملات روز آدینه بازار لندن، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای اولین بار در 18 ماه اخیر به کمتر از 50 دلار رسید.

2.5 درصد

سی ان ان: بر اساس گزارش مؤسسه رتبه بندی اعتباری مودیز (Moodys) انتظار می رود با توجه به کاهش تقاضای دنیای خودرو و بروز اختلال در زنجیره تأمین شرکت های خودروسازی بر اثر شیوع ویروس کرونا، فروش خودروهای نو در امسال میلادی در مقایسه با سال گذشته 2.5 درصد کاهش یابد.

10 میلیارد دلار

سی ان ان: به گفته ساندر پیچای، مدیرعامل شرکت گوگل، این شرکت میخواهد تا خاتمه امسال میلادی بیش از 10 میلیارد دلار برای توسعه مراکز داده و همچنین دفاتر خود در 11 ایالت آمریکا سرمایه گذاری کند.

1.1 تریلیون دلار

فایننشال تایمز: اقتصاددانان مؤسسه تحقیقات اقتصادی آکسفورد اکونومیکس لندن پیش بینی می نمایند که پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا دست کم 1.1 تریلیون دلار به اقتصاد دنیای هزینه تحمیل خواهد نمود.

24 درصد

فایننشال تایمز: حدود 24 درصد از مدیران 350 شرکت برتر بورس لندن (موسوم به FTSE 350) در یک نظرسنجی اعلام کردند که با توجه به تداوم نااطمینانی های پسابرگزیت، قصد دارند تعدادی از کارکنان خود را ظرف ماههای آینده تعدیل نمایند.

2.3 میلیارد پوند

دفتر ملی آمار انگلیس: گردشگران خارجی در ماه خاتمهی سال 2019 حدود 2.3 میلیارد دلار در انگلیس هزینه کردند که این رقم در مقایسه با ماه مشابه سال قبل از آن 38 درصد افزایش نشان می دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "اعداد و ارقام مالی در هفته اول اسفندماه 1398" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته اول اسفندماه 1398"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید