آنالیز دست شستن افراد با هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، یک شرکت ژاپنی سیستمی شامل هوش مصنوعی ابداع نموده که شستن دست های افراد را رصد می نماید و در صورتیکه شیوه شستشو مناسب نباشد، به آنها هشدار می دهد.

آنالیز دست شستن افراد با هوش مصنوعی

یک شرکت فناوری ژاپنی تصمیم دارد با استفاده از سیستم نظارتی جدیدی که روی سینک دستشویی نصب می گردد، نحوه دست شستن افراد را آنالیز کند. اگر افراد با عجله دستشان را بشویند یا از صابون کافی استفاده ننمایند، این سیستم به آنها هشدار می دهد. این درحالی است که با شیوع ویروس کرونا کارشناسان بهداشتی به شستن صحیح دست ها تاکید دارند.

سیستم مذکور با استفاده از هوش مصنوعی حرکات شستن دست را شناسایی می نماید و Actlyzer نام دارد. شرکت Fujitsu Laboratories این سیستم را ابداع نموده و میخواهد در بخش صنعت غذایی و سرویس های مربوطه، از آن استفاده کند.

به گفته فوجیتسو این سیستم را می توان در بیمارستان ها، مدارس، هتل ها، ورزشگاه ها و بسیاری از محیط های عمومی دیگر که تعداد زیادی افراد از یک دستشویی استفاده می نمایند، به کار برد.

سخنگوی این شرکت می گوید: در روزها و ماه های آینده شستن دست ها اهمیت بیشتری می یابد و برای فناوری ما در شرایط مختلف تقاضابه وجود می آید.

در سیستم Actlyzer دوربین هایی که بالای سر افراد یا روی بخش های کناری سینک در دستشویی های عمومی نصب می گردد تا شیوه دست شستن فرد را نظارت نمایند.

اگر شیوه دست شستن فرد صحیح باشد واژه OKروی نمایشگری که در نزدیکی وجود دارد، دیده می گردد. اگر فرد دست خود را به شیوه نادرست بشوید،NG روی نمایشگر نشان داده می گردد.

به گفته فوجیتسو این سیستم می تواند بیش از 2 هزار حرکت مربوط به شستن دست را با دقت بیش از 90 درصد شناسایی کند. سیستم مذکور 6 مرحله اصلی برای شستن دست تعریف نموده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "آنالیز دست شستن افراد با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز دست شستن افراد با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید