خبرنگاران مراکز ترک اعتیاد استان سمنان پذیرش جدید ندارند

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، سمنان- خبرنگاران- معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی از سازمان بهزیستی کشور، مراکز ترک اعتیاد نباید متقاضیان جدید را به جز با حکم قضایی پذیرش نمایند.

خبرنگاران مراکز ترک اعتیاد استان سمنان پذیرش جدید ندارند

انسیه ایمانی عصر سه شنبه در ششمین نشست کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر اداره کل بهزیستی استان سمنان، بیان نمود: پذیرش افراد متقاضی در مراکز ترک اعتیاد این استان علاوه بر حکم قضایی با رعایت بهداشت اولیه امکان پذیر است.

وی با اشاره به اینکه این دستور به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا است، ادامه داد: هفت میلیون ریال به مراکز اقامتی میان مدت و مراکز گذری به منظور تامین مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی تخصیص داده شد.

معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان به افزایش تماس شهروندان استان با خط 1480 اشاره و بیان نمود: سه روز گذشته 100 تماس با این خط با موضوع مسائل بهداشتی، روانشناسی و کاهش استرس ناشی از شیوع ویروس کرونا برقرار شد.

احمد پیوندی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان سمنان نیز در این نشست گفت: سرانه 300 هزار ریال برای هر نفر به منظور تامین مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی به حساب صاحبان مراکز واریز شده است و با پیگیری این معاونت سرانه 600 هزار ریالی هر نفر به همین منظور به شهرستان ها تخصیص داده شده تا به حساب مراکز واریز گردد .

وی اضافه کرد : در شرایط فعلی پذیرش مددجوی جدید در مراکز شبانه روزی ممنوع اعلام شده است به جزء با حکم قضایی که این امر مسائلی را ایجاد نموده است و برای برطرف این مسائل احتیاج به همکاری و هم فکری بین بخشی است.

مدیران اداره بهزیستی شهرستان ها و نمایندگان این ادارات در ششمین نشست کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر اداره کل بهزیستی در ستاد استان سمنان به ارائه گزارش عملکرد، مسائل و پیشنهادات خود پرداختند.

این نشست به ریاست علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان و با حضور معاونان، رابطان ستادی و شهرستانی و مدیران شهرستان های تابعه به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مراکز ترک اعتیاد استان سمنان پذیرش جدید ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مراکز ترک اعتیاد استان سمنان پذیرش جدید ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید