خبرنگاران وزیر کشور: خسارت محدود سیلاب های اخیر نتیجه اقدامات موثر صورت گرفته است

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، تهران- خبرنگاران- وزیر کشور با تشکر از کوشش های سازمان مدیریت بحران، استانداران، وزارت نیرو، بنیاد مسکن و دیگر دستگاه های اجرایی، گفت: خسارات محدود سیلاب های اخیر به رغم وسعت بارندگی ها، نتیجه اقدامات کاملاً موثری است که پس از سیل فروردین 98 در مناطق مختلف سیل خیز کشور اجرا شده است.

خبرنگاران وزیر کشور: خسارت محدود سیلاب های اخیر نتیجه اقدامات موثر صورت گرفته است

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی که در جمع معاونان و مدیران ارشد وزارت کشور سخن می گفت، با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص وقوع سیلاب های سرانجام سال 98 و شروع سال 99، اضافه کرد: خسارات محدود سیل های اخیر به غم وسعت بارندگی ها، نتیجه اقدامات کاملاً موثری است که پس از سیل فروردین 98 در مناطق مختلف سیل خیز کشور اجرا شده و ضروری است از کوشش های سازمان مدیریت بحران، استانداران، وزارت نیرو، بنیاد مسکن و دیگر دستگاه های های اجرائی مؤثر در این زمینه، تقدیر و تشکر داشته باشم.

وی اظهار کرد: علاوه بر اقدامات عمرانی و زیربنائی به عمل آمده، افزایش آگاهی های عموم مردم و در کنار همه این موارد، لطف خداوند زمینه ساز این توفیق عظیم بوده است.

وزیر کشور ضمن مرور چالش های مالی تحمیل شده ناشی از تحریم ها از اواخر سال 97 شامل کاهش قیمت نفت، دشواری فروش نفت، موانع موجود برای بازگرداندن منابع حاصل از فروش نفت و مسائل ایجاد شده برای خریدهای خارجی و با توجه به اثر گذاری مجموعه این شرایط در وضع تورم و اشتغال و سرایت آن به کل سال 98 و سپس سال 99 بیان کرد: این شرایط که آثار آن در عرصه اجتماعی، در مقاطع مختلفی دیده شد، در نتیجه شیوع کرونا تشدید و مشخصاً منجر به افزایش بیکاری در داخل کشور و همچنین بروز مسائل برای گروهی از صاحبان مشاغل شده است.

وی در ادامه به آثار رکود جهانی ناشی از کرونا و افت بی سابقه قیمت نفت و کاهش چند درصدی نرخ رشد بعضی کشورها، اشاره نمود و با تأکید بر اینکه آثار و بازتاب مجموعه این شرایط در اقتصاد ملی ما دیده خواهد شد، خاطر نشان کرد: تمرکز حوزه های سیاسی اجتماعی و امنیتی وزارت کشور بر رصد دقیق این شرایط، تحلیل موثر و پیش بینی آثار اجتماعی آن است و ضرورت برنامه ریزی برای پیشگیری از وقوع پیامدهای غیر سازنده اجتماعی در طول سال 99، از همه دستگاه های ملی و استانی مورد انتظار است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در شورای معاونان وزارت کشور، ضمن مرور فرایند مدیریت مقابله با کرونا از شروع تا به امروز، فرایند نزولی شیوع بیماری در کل کشور را امیدوار کننده دانست و بر لزوم تداوم مراقبت های بهداشتی در این زمینه از سوی مردم و بخش های مختلف تاکید نمود.

وی گفت: خوشبختانه به دلیل اتخاذ سیاست های صحیح از زمان شروع این بحران، مجموعه کوشش های کادر درمانی کشور و بخش های پشتیبان آن، بیماری کرونا هم اکنون در کشور تحت کنترل است و با افزایش آگاهی های عمومی، امکان ادامه فعالیت بخش های مالی کشور میسر شده است.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به مصوبه ستاد ملی در خصوص ضرورت استفاده از ماسک و دستکش در حمل و نقل عمومی درون شهری، به معاون عمرانی وزارت کشور دستور داد، بازه زمانی حداکثر چهارروزه ای برای شهرداری های کلانشهرها و مراکز استانها در این زمینه مشخص گردد تا پس از آن، این طرح همراه با اطلاع رسانی کافی به اجرا در آید.

وزیر کشور در این نشست، همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده درباره صدور اعتبارنامه های منتخبان انتخابات و مراحل قانونی شروع فعالیت مجلس یازدهم، تاکید نمود: ما در وزارت کشور همچنان که با مجلس نهم و پس از آن مجلس دهم همکاری داشتیم، با رویکرد همدلی و همکاری در چارچوب قوانین و مقررات کشور و رعایت اصل تفکیک قوا، تعامل حداکثری را با مجلس یازدهم خواهیم داشت.

رحمانی فضلی در سرانجام این نشست، ضمن مرور سیاست های مالی و 30 اولویت وزارت کشور در این عرصه که هفته جاری به استان ها ابلاغ شد، به موفقیت های بازار سرمایه کشور اشاره و خاطر نشان کرد: رصد تخصصی تحولات بورس و آگاهی بخشی در خصوص آن، حتماً ضروری است اما بازار سرمایه نباید مورد هجمه و تخریب سیاسی و رسانه ای قرار گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر کشور: خسارت محدود سیلاب های اخیر نتیجه اقدامات موثر صورت گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر کشور: خسارت محدود سیلاب های اخیر نتیجه اقدامات موثر صورت گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید