محمد هاشمی: نسخه الکترونیکی بیمه سلامت به طور جدی در حال اجراست

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح نسخه الکترونیکی پس از اجرای آزمایشی در سال گذشته، به طور جدی در سال 99 در حال اجراست.

محمد هاشمی: نسخه الکترونیکی بیمه سلامت به طور جدی در حال اجراست

به گزارش گره اجتماعی وبلاگ حرفه گرگان، محمد هاشمی درباره شرایط اجرای طرح نسخه الکترونیکی که توسط سازمان بیمه سلامت اجرا می گردد اضافه کرد: اجرای آزمایشی طرح نسخه الکترونیکی در سال 97 شروع و در سال 98 به طور آزمایشی و در راستای فراهم شدن زیرساخت های اجتماعی اجرایی شد.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح نسخه الکترونیکی جلسه هایی با انجمن داروسازان برگزار و نگرانی ها در زمینه پنل نسخه الکترونیکی با همکاری وزارت بهداشت رفع شد.

هاشمی اعلام کرد: همچنین کوشش شد که پرداختی های نسخه الکترونیکی نیز نسبت به گذشته بهتر گردد و در حال حاضر مطالبات اردیبهشت ماه 99 هم در حال پرداخت است. از طرفی برای کسانی که به وسیله این سامانه نسخه می پذیرند نیز مشوق های اقتصادی در نظر گرفته شده است.

وی تاکید نمود: دریافت وجه از مردم، چون مبنای قانونی و حقوقی ندارد، امکان پذیر نخواهد؛ البته اگر مجلس تصویب کند، ممکن خواهد بود، هر چند که از صورت صلاحیت ما خارج است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا نیز زمینه ای برای تسریع اجرای طرح نسخه الکترونیکی فراهم نموده و سایر مراکز طرف قرارداد که به این طرح نپیوسته اند هم با این طرح همراه خواهند شد. در سایه همدلی باید مقابله با کرونا تسریع پیدا کند و بتوانیم به وسیله تله مدیسین، مراجعه مردم به مراکز درمانی را به حداقل برسانیم.

وی اظهار کرد: هر طرح الکترونیکی به هر حال برای اجرا مسائلی به همراه دارد و بانک داری الکترونیک هم در ابتدای راه مسائلی به همراه داشت، اما این مسائل به سرعت در حال رفع شدن است. قطعی و کندی اینترنت هم در این زمینه مطرح شده و روش های جایگزین در این زمینه در نظر گرفته شده تا مردم دچار مشکل نشوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محمد هاشمی: نسخه الکترونیکی بیمه سلامت به طور جدی در حال اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد هاشمی: نسخه الکترونیکی بیمه سلامت به طور جدی در حال اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید