نسخه های کمیاب شکسپیر، آرزوهای عظیم و فرانکشتاین مری شلی در حراجی نیویورک

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان به نقل از بارونز، یک نسخه اولیه از کتاب های چاپ شده داستان فرانکشتاین نوشته مری شلی قرار است در حراجی کریستی شهر نیویورک به صورت آنلاین به فروش گذاشته گردد که از هم اکنون قیمت 200 تا 300هزار دلار برای آن تخمین زده می گردد.

نسخه های کمیاب شکسپیر، آرزوهای عظیم و فرانکشتاین مری شلی در حراجی نیویورک

فرانکنشتاین یا پرومته مدرن معروف ترین اثر نویسنده انگلیسی مری شلی است که در سال 1818 میلادی نوشته شده است. فرانکنشتاین داستان دانشمندی جوان به نام ویکتور فرانکنشتاین را روایت می نماید که طی یک آزمایش علمی غیرمعمول، موجودی فهیم را خلق می نماید. شلی نوشتن این داستان را در 18 سالگی شروع کرد و نسخه اول آن را در 20 سالگی -بدون ذکر نام نویسنده- در لندن به چاپ رساند. نام او نخستین بار در چاپ دوم رمان در پاریس در سال 1821 ذکر شد.

بر اساس این گزارش گفته می گردد این کتاب یکی از جمله کتاب های نایاب و کمیاب مجموعه شخصی تئودور باوم مالک صنایع تلویزیون کابلی در آمریکاست. در کتابخانه باوم کتاب های دیگری مثل نسخه های اولیه داستان های چارلز دیکنز، ادگار آلن پو، شکسپیر و برگ های علفزار نوشته والت ویتمن دیده می گردد. بام سال جاری در سن 86 سالگی از جهان رفت.

مسئولان حراجی کریستی می گویند کتاب های نایاب خود را به صورت آنلاین در تاریخ 14 تا 17 سپتامبر به حراج خواهند گذاشت. گفته می گردد اولین بار داستان فرانکشتاین در 500 جلد چاپ شد که همه آنها در مجموعه های خصوصی و کتابخانه های معتبر نگهداری می شوند. نسخه حراج شده در نیویورک مقدمه ای از پرسی شلی همسر نویسنده اثر دارد.

حراجی نیویورکی می گوید علاوه بر این کتاب نسخه های قدیمی از کتاب های چارلز داروین، زیست شناس مشهور انگلیسی چاپ 1859 میلادی هم به فروش گذاشته خواهد شد. آرزوهای عظیم چارلز دیکنز، صفحه دوم ویلیام شکسپیر و چند کتاب کمیاب دیگر هم در مجموعه حراجی دیده می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نسخه های کمیاب شکسپیر، آرزوهای عظیم و فرانکشتاین مری شلی در حراجی نیویورک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه های کمیاب شکسپیر، آرزوهای عظیم و فرانکشتاین مری شلی در حراجی نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید