یارانه کرونا به چه کسانی رسید؟

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، به گزارش تجارت نیوز، پس از اعلام واریز شدن مرحله اول یارانه کرونا، برای خیلی از خانوار ایرانی سوال است که چرا آنها مشمول این حمایت نشده اند؟ اصلا کدام خانوار یارانه کرونا دریافت نموده اند؟ هرچند تا به امروز مسئولان به صورت معین نگفته اند کدام خانوار چنین یارانه ای را دریافت نموده اند اما از اظهارات آنها می توان متوجه هدف گذاری آنها شد.

یارانه کرونا به چه کسانی رسید؟

در هفته پایانی اسفند ماه سال گذشته، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه وبودجه اعلام نموده بود که یاری بلاعوض 200 تا 600 هزار تومانی برای سه میلیون نفر از خانواده هایی که شناسایی شده اند و از کم درآمدترین اقشار جامعه هستند در ساعت 24 روز آخرین سه شنبه سال 98 واریز می گردد.

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت نیز 25 اسفند ماه سال جاری در پاسخ به این سوال که چه کسانی بسته معیشتی می گیرند؟ گفته بود: به سه میلیون خانوار بسته های معیشتی پرداخت خواهد شد که تمام مراحل آن بالای هزار میلیارد تومان هزینه می گردد.

هرچند تا به امروز مسئولی رسما اعلام ننموده که این سه میلیون خانوار چه کسانی هستند اما مراجعه به آخرین آمارهای خانوار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نشان می دهد دو میلیون خانوار تحت پوشش کمیته امداد و یک میلیون خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند. با توجه به اینکه برای دریافت یارانه کرونا نام نویسی ای هم وجود نداشته بنابراین احتمالا همین سه میلیون خانوار، خانوار هدف گذاری شده دولت بوده اند.

پیش از این، در دادن بسته معیشتی هم اول آذر ماه سال جاری تسنیم گزارش داده بود که بر اساس اعلام مسئولان کمیته امداد و بهزیستی یارانه حمایت معیشتی دولت به حساب سرپرستان خانوارها دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد واریز شده است. بنابراین پیش از این نیز دولت تجربه چنین پرداختی را داشته است.

با این حال به نظر می رسد تعدادی از مشمولان همین دو نهاد هم از پرداخت نشدن این یارانه گله مندند. در گزارش تجارت نیوز با عنوان اولین یارانه کرونا واریز شد تعدادی از کاربران چنین نظراتی را ثبت نموده اند:

من ومادرم وخواهرم تحت پوشش کمیته وبدون سرپرست وهیچ درامدی نداریم ب ماهم تعلق نگرفته چرا؟

به من که مددجوی بهزیستی هستم و هیچ درآمدی ندارم و بی کارم هم نریختن. خداوکیلی سرکاری نبوده؟ ؟؟؟؟

من زن سرپرست خانواده هستم به منم ندادن پس به کیادادن من تحت پوشش بهزیستی هستم

من تحت پوشش کمیته امداد هستم برام واریز نشده

باید دید در روزهای آینده آیا مسئولان در این باره شرح می دهد که اگر هم به خانوار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده، آیا این پرداخت بر اساس اولویتی بوده یا اینکه به همه این خانوار پرداخت شده است.

در عین حال جدای از این، تعدادی دیگر از مردم نیز به دلیل اینکه دولت شفاف اعلام ننموده این یاری ها به دست چه کسانی رسیده، از این شرایط گله نموده و در کامنت هایی نوشته اند:

من نمیدانم این 3میلیون نفر چجوری انتخاب کردن من بخدا وضع اقتصادی خوبی ندارم روزی 30هرار درآمد داشتم که اونم ندارم الان واسه یک بنده خدایی که وضع اقتصادیش هم خوب است ریختن ولی برای من نه بخدا نمی دونم دیگه چی بگم جلوی زن و بچه هام سرم پایینه خدا هیچ پدری رو جلوی زن و بچش شرمسار نکنه

سلام میخواستم بدونم که چرا واسه چی براماواریزنشده ماکه نه شغلی داریم نه چیزی نه درامدی ازدولت میگیریم متاهلیم دوتابچه داریم واجاره نشینیم چرااخه اینه عدالتتون اینه دولت تدبیروامید واقعا که ولی خدایی هست خوب داره جبران میکنه

سلام.به کارگران فصلی چرا این یارانه پرداخت نشد

بخشی دیگر از این گلایه ها را در گزارش زیر می توانید بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "یارانه کرونا به چه کسانی رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه کرونا به چه کسانی رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید