5 کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، در سراسر دنیا بسیاری از کشورها با کاهش زاد و ولد روبه رو هستند .

5 کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ حرفه گرگان به نقل از فکس نیوز، در سراسر دنیا بسیاری از کشورها در حال کاهش زاد و ولد هستند، پدیده ای که منجر به کاهش نیروی کار می گردد تا بتواند از جمعیت سالخورده حمایت کند.

با این حال، دلایل دقیق این فرایند و همچنین کوشش دولت ها برای معکوس کردن آن، بسته به شرایط یک کشور متفاوت است.

در اینجا پنج کشور با بیشترین نرخ کاهش زاد و ولد و کارهایی که برای برطرف آن انجام می دهند را مشاهده می کنید:

1. چین

چین برای کاهش سرعت رشد جمعیت در دهه 1970، سیاست یک کودکی را اجرا کرد؛ این سیاست تا حدودی در سال 2015 برداشته شد، هرچند آمار نشان می دهد که تا به امروز نیز کم و بیش ادامه داشته است، اما همین موضوع و خودداری خانواده های چین از فرزندآوری منجر به بحران کاهش زاد و ولد در این کشور شد.

طبق دفتر ملی آمار چین، سال 2019 کمترین میزان تولد در چین از زمان تأسیس جمهوری خلق در سال 1949 بود.

2. ایتالیا

ایتالیا یکی از پایین ترین نرخ های باروری در اتحادیه اروپا را دارد، به طور متوسط 1.3 کودک در هر زن که پایین تر از میانگین 1.59 در اروپاست؛ (برای حفظ جمعیت خود، یک کشور به ازای هر زن حداقل 2/1 فرزند احتیاج دارد) ؛دولت ایتالیا مانند سایر کشورهای اروپایی برای تشویق فرزندآوری به شهفرایندان خود انگیزه های اقتصادی ارائه داده است. اما به نظر می رسد پرداخت نقدی تقریبا 900 دلار برای هر کودک که در سال 2015 راه اندازی شده، کافی نبوده است.

3. ژاپن

براساس برآوردهای وزارت رفاه این کشور، سال گذشته کمتر از یک میلیون نوزاد در ژاپن به دنیا آمدند.

براساس گزارش The Straits Times، این تغییر نسبت به سال قبل 5.9 درصد کاهش داشته و یکی از کمترین میزان ثبت از زمان آغاز کشور به جمع آوری داده ها در سال 1899 است.

4. روسیه

از سال 1999 ، میزان تولد روسیه از 1.16 کودک در هر زن به 1.48 سال افزایش یافته است. گرچه قابل توجه است، اما سطح برای حفظ جمعیت کافی نیست؛ بی بی سی گزارش داد، ولادیمیر پوتین ،رئیس جمهور پیشنهاد مزایای زایمان و وعده های غذایی رایگان مدرسه را برای چهار سال اول مدرسه ارائه داده است.

5. اسپانیا

طبق اعلام مؤسسه ملی آمار کشور، اسپانیا در شش ماه اول سال 2019 کمترین میزان تولد خود را از اوایل دهه 1940 به ثبت رسانده است. در سال 2018 ، این کشور کمتر از 373000 تولد ثبت نموده است که کمترین تعداد در تقریباً دو دهه است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "5 کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کشوری که بیشترین کاهش نرخ تولد را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید