ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر است؟، کاهش ارزش بلوکی با فروش خرد سهام

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: ارزش پرتفوی بورسی سهام عدالت بر اساس آخرین قیمت های معاملاتی در بورس حدود 474 هزار میلیارد تومان است.

ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر است؟، کاهش ارزش بلوکی با فروش خرد سهام

به گزارش گروه مالی خبرگزاری وبلاگ حرفه گرگان، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: ارزش پرتفوی بورسی سهام عدالت بر اساس آخرین قیمت های معاملاتی در بورس حدود 474 هزار میلیارد تومان است.

او اضافه نمود: پرتفوی بورسی سهام عدالت متشکل از 36 شرکت است که بیشتر آن ها از جمله شرکت های عظیم و سودآور و ارزشمند هستند. در ترکیب پرتفوی بورسی سهام عدالت، گروه فلزات اساسی با 28 درصد، صنایع پتروشیمی 24 درصد، صنعت فرآورده های نفتی 15 درصد، صنعت بانکداری 12 درصد و صنعت سنگ آهن با 8 درصد بیشترین وزن را به خود اختصاص می دهند که جملگی از مهم ترین صنایع استراتژیک کشور هستند.

آقامحمدی گفت: از طرفی میزان مالکیت سهام عدالت در بسیاری از این شرکت ها به گونه ای است که ترکیب هیئت مدیره آن ها توسط سهام عدالت معین می گردد و بنابراین بلوک سهام عدالت برای سهامداران حقوقی که می خواهند مدیریت شرکت را در اختیار بگیرند از ارزش به مراتب بالاتری نسبت به قیمت های تابلوی بازار برخوردار است که این مسئله باید در نحوه فروش سهام عدالت در نظر گرفته گردد. با فروش خرد سهام از ارزش بلوکی این سهام کاسته می گردد. در این خصوص می بایست راهکاری در نظر گرفت که سهامداران عدالت بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مزیت مالیاتی مقرر در ماده 14 قانون حدبیشتر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را فرصت مناسبی جهت افزایش سرمایه شرکت های مشمول سهام عدالت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها دانست و اضافه نمود: با توجه به اینکه ارزش روز دارایی های این شرکت ها تفاوت قابل توجهی با ارزش دفتری آن ها دارد، این مسئله می تواند توسط شرکت های مشمول، مورد آنالیز و در دستور کار قرار گیرد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر است؟، کاهش ارزش بلوکی با فروش خرد سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر است؟، کاهش ارزش بلوکی با فروش خرد سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید