برطرف سینوزیت با دو درمان خانگی موثر

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، تبیان/ عفونت سینوسی که به عنوان سینوزیت شناخته شده است، باعث می شود آستر مجاری بینی متورم و ملتهب شود. عفونت سینوسی شایع است و اغلب عفونت ویروسی، باکتریایی و یا قارچی است که موجب آسیب آستر مجاری بینی می شود. تنفس به وسیله بینی، در حالی که عفونت سینوسی دارید، می تواند سخت یا ناراحت کننده باشد.

برطرف سینوزیت با دو درمان خانگی موثر

علائم سینوزیت شبیه به سرماخوردگی است و اغلب شامل فشار و درد در سینوس ها، سردرد، گلودرد، تب، آبریزش و گرفتگی بینی و درد صورت می گردد.

سینوس ها چهار جفت حفره توخالی در پشت استخوان گونه ها و پیشانی هستند که قسمت فوقانی دستگاه تنفسی را از بینی تا گلو تشکیل می دهند.

هنگامی که سینوس ها از مخاط پر شده باشند، میکروب ها را در خود جای می دهند و باعث ایجاد عفونت می شوند.

عفونت سینوسی ممکن است در اثر عواملی مانند قرار دریافت در معرض آلاینده ها و تحریک نماینده های بافتی، آلرژی، دود سیگار یا پولیپ بینی ایجاد گردد.

برای درمان عفونت سینوسی، احتیاجی به استفاده از آنتی بیوتیک ها، استروئیدها یا داروهای ضدالتهاب ندارید.

داروهای طبیعی بی شماری در درمان علائم سینوزیت مؤثر هستند. در اینجا دو راهکار خانگی قدرتمند درمان سینوزیت آورده شده است:

ترب کوهی نیز مانند پیاز دارای گوگرد زیادی است که یک اثر آنتی بیوتیکی ایجاد می نماید و به درمان علائم عفونت سینوس یاری می نماید. نگه داشتن ترب کوهی در دهان تا زمان از بین رفتن طعم آن، به خارج کردن مخاط از راه های بینی شما یاری می نماید

پیاز

پیازها به علت دارا بودن گوگرد، خاصیت ضدباکتریایی دارند که برای درمان عفونت سینوس مفید است. در خصوص عفونت های خفیف سینوسی، استنشاق بوی پیاز تازه خردشده ممکن است راه های بینی شما را پاک کند. با این حال، گوگرد آزاد شده توسط پیاز خرد شده می تواند باعث سوزش دردناک چشم گردد.

برای جلوگیری از این مسئله، یک پیاز را به خوبی خرد و ریز کنید و آن را درون یک قابلمه آب جوش قرار دهید.

بگذارید پیاز به مدت پنج دقیقه بجوشد، مقداری را در لیوان بریزید و بوی آن را استنشاق کنید تا به تسکین آبریزش بینی و گرفتگی آن یاری کند.

اگر از طعم پیاز لذت می برید، این مایع را در حالی که گرم است بنوشید؛ زیرا مایعات گرم نیز به پاکسازی سینوس های شما یاری می نمایند.

شما می توانید از هر نوع پیازی بهره ببرید، اما آن هایی که عطر بیشتری دارند، گزینه بهتری هستند. پیازهای قهوه ای، سفید و قرمز قوی ترین عطر را دارند و ممکن است فشار ناشی از عفونت سینوسی را سریع تر از انواع دیگر از بین ببرند.

ترب کوهی نیز مانند پیاز دارای گوگرد زیادی است که یک اثر آنتی بیوتیکی ایجاد می نماید و به درمان علائم عفونت سینوس یاری می نماید. نگه داشتن ترب کوهی در دهان تا زمان از بین رفتن طعم آن، به خارج کردن مخاط از راه های بینی شما یاری می نماید. ریشه ترب کوهی تازه و رنده شده برای این منظور بهترین است.

برای بهره مندی بیشتر از خواص پیاز و ترب کوهی، می توانید این دو را با هم ترکیب کنید. برای تسکین علائم عفونت سینوسی، حدود یک چهارم فنجان پیاز خرد شده و یک هشتم فنجان ترب کوهی رنده شده را با یک لیوان آب بجوشانید. مواد را بیش از پنج دقیقه جوشانده و مایع را به وسیله صافی جدا کنید. برای پاک کردن مخاط و تسکین فشار سینوس، چای پیاز و ترب کوهی را بنوشید. در صورت احتیاج تا چهار بار در روز این کار را تکرار کنید. اگر طعم پیاز و ترب کوهی در مایع حس نمی گردد، مواد جامد جدا شده از مایع را بخورید.

ممکن است جویدن پیاز خام و ترب کوهی مزایای بیشتری داشته باشد، زیرا گوگرد آن قبل از جوشیدن مواد، بیشتر است.

بخور

وقتی هوایی که تنفس می کنید، خیلی خشک است، مخاط داخل بینی و سینوس ها به درستی جریان ندارد و سینوس ها نیز آنچنان که باید، تخلیه نمی گردد. احتقان می تواند منجر به درد سینوس و سینوزیت گردد. کارشناسان موافق هستند که افزودن رطوبت به طور کلی برای سلامتی سینوس مفید است.

استنشاق بخار یک روش مؤثر در باز شدن سینوس ها با کاهش مخاط است.

در یک ظرف آب گرم بریزید و چند قطره روغن اکالیپتوس یا روغن نعناع را به آن اضافه کنید. سرتان را بالای ظرف قرار داده، حوله ای را بر پشت سر ببندید و بخار را استنشاق کنید.

روغن های اکالیپتوس و نعناع به طور طبیعی سینوس ها را باز می نمایند، مخاط را پاک نموده و عفونت ها را از بین می برند.

ملاحظات

قبل از مشورت با پزشک، خوددرمانی سینوزیت را آغاز نکنید. از توصیه های پزشک درباره درمان خانگی عفونت سینوسی آگاه شوید. اگر سینوزیت بیش از 10 روز به طول انجامید، به پزشک مراجعه نمایید.

منبع: همگردی

به "برطرف سینوزیت با دو درمان خانگی موثر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف سینوزیت با دو درمان خانگی موثر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید