عراق، اتخاذ تدابیر لازم درباره کرونا

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، مقامات عراقی از دو روز گذشته اقدام به انجام اقداماتی برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به این کشور نموده اند.

عراق، اتخاذ تدابیر لازم درباره کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حرفه گرگان به نقل از شبکه السومریه هیئت گذرگاه های مرزی عراق ضمن ارائه مشاوره به عراقی ها در مورد چگونگی مقابله با ویروس کرونااز اتخاذ اقدامات جدید برای مقابله با این ویروس اطلاع داد.

عمر وائلی رئیس این هیئت طی بیانیه ای گفت که نشست های کمیته ویژه مقابله با ویروس کرونا برای بحث درباره اتخاذ بعضی اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود این ویروس به عراق ادامه دارد.

وائلی افزود که این کمیته به شهروندان عراقی توصیه می نماید که تا حد امکان از سفر به ایران خودداری نمایند و تأکید کرد که البته سفرهای تجاری مشروط به انجام معاینه پزشکی رانندگان و اتخاذ تدابیر پیش گیرانه ضروری٬ میان دو کشور همچنان ادامه دارد.

وی توضیح داد که اقدامات در زمینه مقابله با کرونا در سایه تحولات موجود در این زمینه و در هماهنگی کامل با سازمان بهداشت جهانی انجام می گردد.

همچنین در بیانیه مذکور آمده که کمیته ویژه مقابله با ویروس کرونا در نشست خود٬ با سفیر ایران در عراق توافق کردند تا برای آنالیز آخرین تحولات بهداشتی و اتخاذ تدابیر مربوطه در زمینه مقابله با کرونا٬ از وزیر بهداشت ایران دعوت نمایند تا این کمیته بتواند تصمیمات بعدی خود را بر اساس آخرین اطلاعات بهداشتی اتخاذ کند.

پیش از این نیز وزیر خارجه عراق از نشست قریب الوقوع کشورش با جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، اتخاذ تدابیر لازم درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، اتخاذ تدابیر لازم درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید