امضای تفاهم نامه همکاری میان آزمایشگاه نقشه برداری مغز و انجمن متخصصان تجهیزات پزشکی

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، یک تفاهم نامه همکاری میان آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور امضا شد.

امضای تفاهم نامه همکاری میان آزمایشگاه نقشه برداری مغز و انجمن متخصصان تجهیزات پزشکی

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ حرفه گرگان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا آی رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و احمد مسلمی رییس انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور آن را امضا کردند.

هدف از این اقدام تحکیم همکاری های دو جانبه به ویژه در انجام پروژه های پژوهشی است. بعلاوه مواردی همانند فراهم آوردن خدمات اخذ و بررسی داده برای انجام پروژه های انجمن در زمینه های مرتبط با نقشه برداری مغز، علوم شناختی و علوم اعصاب موضوع این همکاری است.

البته ایجاد بستری برای استفاده پژوهشگران انجمن از امکانات و تجهیزات آزمایشگاه در چارچوب تعرفه های مصوب هم با این تفاهم نامه اجرایی می گردد و محققان می توانند از مشاوره علمی و تخصصی در راستای استفاده از خدمات و تجهیزات آزمایشگاه بهره مند شوند.

بر این اساس محققان انجمن می توانند از امکانات آزمایشگاه مانند دستگاه تصویربرداری ام آر آی 3 تسلا، تجهیزات ثبت سیگنال، تجهیزات تحریک مغزی، خدمات پردازش داده های سیگنال و تصویر مربوط به نقشه برداری مغز و مجموعه آزمون های ارزیابی شناختی و آزمایشگاه واقعیت مجازی استفاده نمایند.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان در حوزه علوم و فناوری های شناختی و نقشه برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امضای تفاهم نامه همکاری میان آزمایشگاه نقشه برداری مغز و انجمن متخصصان تجهیزات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری میان آزمایشگاه نقشه برداری مغز و انجمن متخصصان تجهیزات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید