انتشار ویدئوهای UFO از وزارت دفاع آمریکا

به گزارش وبلاگ حرفه گرگان، ساعاتی قبل پنتاگون به صورت رسمی وجود اجرام پرنده که در سال های گذشته توسط نیروی دریایی این کشور کشف و از آنها فیلمبرداری شده بود را تأیید کرد. این اتفاق برای اولین بار توسط یک نهاد رسمی دولتی در جهان رخ داده و می تواند مهر تأییدی بر وجود یوفوها یا همان بشقاب پرنده ها باشد.

انتشار ویدئوهای UFO از وزارت دفاع آمریکا

از قدیم الایام داستان های زیادی را پیرامون وجود اجرام و اشیایی فضایی شنیده ایم که افرادی ادعا کرده اند آنها را با اشکال نامتعارف و بیشتر شبیه به یک بشقاب را در آسمان دیده اند. این اجسام به دلیل ماهیت آنها شیءِ ناشناسِ پرنده (Unidentified flying object) یا UFO (یوفو) نامیده شده اند.

در برخی روایت ها تعریف شده حتی آمده است که برخی افراد توانسته اند شکل این اجرام را از نزدیک ببینند. شاید بتوان اینطور گفت که فصل مشترک کلیه این گزارشات، سرعت بسیار بالای این اجرام و ناپدید شدن ناگهانی آنها بوده است.

تصاویری از ویدئوی اولیه منتشر شده توسط نیویورک تایمز

اما همانطور که گفتیم در خبری که ساعاتی پیش توسط وزارت دفاع ایالات متحده به صورت رسمی مورد تأیید نهاده شد اعلام شد، ویدئوهای منتشر شده قبلی همگی صحت داشته و جزء اطلاعات طبق بندی شده دولتی و دفاعی بوده اند.

در اولین نسخه، ویدئویی در سال 2017 توسط وبسایت نیویورک تایمز منتشر شده بود. در آن موقع نیویورک تایمز مدعی شده بود که ویدئوهای منتشر شده از اسناد طبقه بندی شده نیروی دریای آمریکا لو رفته و در اختیار آنها نهاده شده ولی به دلیل عدم تأیید مقامات دولتی و اراده سازمان دهی شده بر مخفی بودن آن اطلاعات، هیچ گاه این ویدئوها به صورت جدی توسط رسانه ها دنبال نشدند و به صورت همان ادعا باقی ماندند.

اما همانطور که گفتیم ساعتی پیش خبری توسط CNN و سپس همه وبسایت های خبری معتبر جهان منتشر شد که چشمان ما را گردتر از همواره کرده است: نیروی دریایی آمریکا به صورت رسمی ویدئوهایی از اجرام پرنده ناشناس را منتشر کرد.

تصاویری از ویدئوی تأیید شده اخیر

در این خبر سخنگوی نیروی دریایی آمریکا به صورت تلویحی از این اجسام با عنوان پدیدههای هوایی غیر قابل شرح نام برده و معتقد است که این اجسام همان یوفوها یا اشیا ناشناس پرنده ای هستند که در بالا به آنها اشاره کردیم. در ادامه این مقام دولتی اذعان کرده که هدف پنتاگون از انتشار این ویدئو روشن کردن این قضیه بوده است که اجسام ناشناس پرنده به صورت واقعی وجود دارند ولی ماهیت آنها همچنان برای این سازمان، نامعین و نامفهوم است.

سوزان گاف، یکی از مقامات پنتاگون در این زمینه می گوید:

وزارت دفاع ایالات متحده سه ویدئو محرمانه نیروی دریایی که یکی از آنها در ماه نوامبر 2004 و دو ویدئوی دیگر در ژانویه 2015 ضبط شده بوده و پس از افشای اطلاعات در سال های 2007 و 2017 توسط رسانه ها، منتشر شده بودند را تأیید می نماید.

در ادامه خانم گاف بیان کرده که این نهاد پس از آنالیز دقیق معین کرده که انتشار این ویدئوها از لحاظ امنیتی و طبقه بندی شده حساسیت خاصی نداشته و نمی تواند به عکس العمل متعاقب آن توسط نیروی فضایی ارسال نماینده این اجسام ختم گردد.

اما همانطور که در ویدئوهای فوق مشاهده نمودید در هر سه آنها (که در قالب یک ویدئو واحد در اختیار شما دوستان نهاده شده) از دوربین های مادون قرمز ویژه برای فیلمبرداری استفاده شده که قابلیت قفل کردن روی سوژه را دارند. در این ویدئوها نیروهای نظامی که اقدام به فیلمبرداری کرده اند از سرعت بسیار بالای جسم در حال پرواز اظهار تعجب کرده و می گویند که تا به حال چیزهایی مانند این را مشاهده نکرده اند.

در این حالت دو احتمال کلی را می توان برای انتشار و تأیید این ویدئوها توسط پنتاگون در این ایام خاص بیان کرد. احتمال اول مربوط به بیماری کرونا و کوشش دولت آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی از مشکلاتی است که سیستم درمانی این کشور با آنها دست و پنجه نرم می نماید و اما احتمال دوم که بسیار مهمتر و جذاب تر به نظر می آید کوشش دولت آمریکا برای جلب نظرات به لزوم تشکیل ارتش های فضایی است.

همانطور که می دانید دولت ترامپ چندی پیش به صورت رسمی موجودیت ارتش فضایی ایالات متحده را بیان کرد و شرایط بسیار سخت و پیچیده وزارت دفاع آمریکا برای استخدام نیرو در این ارتش باعث شده تا توجهات زیادی به آن جلب گردد. دولت آمریکا قرار است از اول ماه می (3 روز دیگر) استخدام پرسنل در این نیروی تازه تأسیس را به صورت رسمی شروع کند و آنطور که اطلاعیه های منتشر شده در این زمینه نشان می دهند این نیروها باید سابقه نظامی داشته و تحت تدابیر شدید امنیتی و اطلاعاتی قرار گیرند.

به هر حال با توجه به انتشار این ویدئوها و مهر تأیید رسمی پنتاگون بر آنها باید منتظر واکنش های دولت های دیگر باشیم. شاید با توجه به تأیید پنتاگون در ادامه کشورهای دیگر و به خصوص قدرت های جهانی نیز تأییدات خود از مشاهده و شناسایی یوفوها را منتشر نمایند و یا در عملی کاملاً مغایر با اقدام آمریکایی ها، به صورت کلی نافی قضیه شوند و این داستان را به یک ماجراجویی توسط یانکی ها نسبت دهند.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک

به "انتشار ویدئوهای UFO از وزارت دفاع آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار ویدئوهای UFO از وزارت دفاع آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید